Naujienos

20161228_linas_jonauskas (Mobile)

Vilniuje įvyko didelė gamtos katastrofa – sugriuvo Vilnelės upės užtvanka. Manoma, kad dėl to nukentėjo tūkstančiai lašišų, šlakių ir upėtakių. Netikėtas potvynis ir atoslūgis žuveles nubloškė į pievas, griovius ir dumblinus Belmonto tvenkinius.

 

„Mastas nelaimės yra didžiulis. Tai, kas čia nutiko, galima drąsiai vadinti gamtos katastrofa“, – laidoje KK2 pasakos buvęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

 

Baisiausia tai, kad net praėjus savaitei po nelaimės, niekas nesirūpina gaistančiomis žuvimis: „Šiandien čia begalim matyti tai, kad čia yra didelis žuvų kapinynas ir vertingų žuvų, Raudonosios knygos žuvų“.

 

Buvęs viceministras ir kiti aplinkos entuziastai ėmėsi gelbėti dūstančias žuvis.

 

„Daugelis žuvų jau krenta, miršta, dūsta, joms trūksta deguonies, tai šiandien vyrai išvalė gamtos kapines, bandys išgelbėti, kas likę“, – 19 val. 30 min. kalbės L. Jonauskas.

 

Laidoje KK2 žvejys Martynas pasakos dėl to, kad galėtų padėti žuvims, net išsiprašė iš darbo.

 

Po nelaimės gamtosaugininkai skaičiuoja gamtai padarytą žalą – viena žuvusi subrendusi lašiša vertinama 500 eurų, vienas upėtakis – 150 eurų. Specialistai mano, kad nuostoliai gamtai viršys milijoną eurų, o ieškinys bus greičiausiai pateiktas Vilniaus miesto savivaldybei.

 

Visą reportažą apie gamtos nelaimę žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

 

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt