Naujienos

20161114_kk2_pinigai (Mobile)

Kiekvienais metais Lietuvoje savivaldybės gali išdalinti daugiau kaip 200 milijonų eurų paramos vargstantiesiems. Tačiau statistika rodo, kad 2015 metais vargšams buvo išdalinta 100 milijonų eurų, o nepanaudota liko net 126 milijonai.

 

Seimo narys Povilas Urbšys sako, kad numatyti pinigai nėra naudojami teisingai: „Keisčiausia yra tai, kad iš tikrųjų skurdas Lietuvoje nemažėja, bet kažkodėl lėšos šiai problemai spręsti nėra naudojamos visa apimtimi“.

 

Už nepanaudotus pinigus Lietuvos savivaldybių asociacija pasiūlė sukurti savivaldybėse krūvą naujų etatų.

 

„Tas papildomas etatas, jis reikalingas koordinuoti darbą tarp savivaldybės ir valstybinių institucijų. Tai dabar aš nelabai suprantu, kas tai per etatas  yra, nes jeigu meras negali sukoordinuoti ar administracijos direktorius tu kontaktų, tai tada iš viso ar jiems užtenka kompetencijos?“, – laidoje KK2 klaus Seimo narys P. Urbšys.

 

Valdžios atstovai dažnai nemato, kad tūkstančiai vargsta. Pensininkė Elena laidoje KK2 sakys, kad jos vyras miręs, o vaikų neturi, todėl dabar gyvenimas jai yra nepakeliamas. Kiekvieną rytą močiutė turi prekiauti prie Kalvarijų turgaus tvoros, kad užsidirbtų kąsniui duonos.

 

„Aš tik iš namų viską nešu, ką turiu, bet kad niekas neperka… Aš turiu kaip nors išbūti, nors kiek nors parduoti“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos pensininkė Elena.

 

Kiekvieną dieną vargstanti ir šąlanti Elena gauna tik mažą kompensaciją šildymui: „Aš paramą gaunu, kad už butą mažiau mokėti. Aš nenaudoju vandens, gaila už tai mokėti. Aš neturiu iš ko mokėti. Iš ko mokėsiu, jeigu man ant vaistų reikia, o jau valgio, tai kiek bus, tiek bus“.

 

Šalia Elenos Kalvarijų turguje stovi kitas likimo nuskriaustas žmogus Arūnas. Vyras sako, kad turėjo normalų darbą ir gyvenimą, tačiau, kai jį paliko neištikima žmona – viskas pradėjo slysti iš po kojų.

 

Arūnas prekiauja net ne daiktais iš namų, kadangi jų neturi ir miega kur papuola, bet daiktais, kuriuos randa konteineryje.

 

Visą reportažą žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt