Naujienos

20161116_katkus_kk2 (Mobile)

Lietuvoje varganai gyvena ne tik pensininkai, pasirodo, kad net ir profesoriai ar mokslų daktarai, Lietuvoje per mėnesį gana vos daugiau kaip 200 eurų.

 

Dirigentas Donatas Katkus, kuris yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, uždirba daugiau nei minimalus atlyginimas, vyras gauna 480 eurų.

 

„Dirbame čia kitaip, pagal reikalą. Daug dirbame, ypatingai prieš sesiją. Aš gaunu 480 eurų, esu profesorius, čia yra pusė etato“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės prof. D. Katkus.

 

D.Katkus pasakoja, kad tiek jo sūnus, tiek marti – filologijos mokslų daktarai, tačiau uždirba labai mažai.

 

„Sūnus niekur negauna darbo, nes visos aukštosios mokyklos kovoja tik prieš, kad neįsileisti, nes katedrose susidaro grupuotės, neįsileidžia, nes neapsimoka. Pavojinga. O mano marti gauna 400 eurų, labai rimtai dirba…“, – kalbės prof. D. Katkus.

 

Žymus dirigentas sako, kad Lietuvai protingų žmonių nereikia.

 

„Lietuvoje valdantiesiems filologų ir protingų žmonių nereikia. Jie yra nereikalingi. Per dvidešimt penkerius metus niekas nepagalvojo, ar tie žmonės gali pragyventi? Valytojai per du etatus nedirbdami labai daug uždirba, net dvigubai daugiau nei mokslų daktarai. Žinote, ką tai reiškia? Reikalinga pabaigti, parašyti magistrinį darbą, reikia daktarinį, reikia apsiginti, suprantat, reikia turėti smegenų“, – laidoje kalbės profesorius.

 

Kitas su laidos KK2 žurnalistais bendravęs filosofas Karolis Pocius dėstydamas trijose aukštosiose mokyklose uždirba 150 eurų per mėnesį.

 

Kita filologijos mokslų daktarė, ispanų kalbos dėstytoja Aistė Kučinskienė, neuždirba nė penkių šimtų eurų: „Atlyginimo atžvilgiu man nelabai patinka šis darbas. Čia kalbu jau ne tik už save, bet ir visus kolegas. Darbo apimčių kiekis ir išsimokslinimo atžvilgiu, atlyginimas yra neadekvatus, jis yra tiesiog per mažas“.

 

Visą reportažą apie profesorių ir dėstytojų atlyginimus žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

 

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt