Naujienos

20170131_ilona (Mobile)

Antradienio vakarą laidoje „Yra, kaip yra“ šokiruojanti istorija apie Kėdainiuose nužudytą vaiką. Laida „Yra, kaip yra“ pirmoji parodys buvusios vaikelio auklėtojos liudijimą, kuri su ašaromis akyse prisimins, kaip vaikas skundėsi, kad yra mušamas. Moteris prisimins, kad nužudyto berniuko patėvis Gedas buvo labai nemalonus žmogus – darželyje niekuomet nesisveikindavo nei su auklėtojomis, nei su kitais tėveliais.

 

Ilona kalbės, kad Matas darželį pradėjo lankyti rugsėjo mėnesį – buvo labai linksmas ir energingas berniukas. Tačiau jau rugsėjo pabaigoje auklėtojai berniukas papasakojo, kaip Gediminas sumušė mamą, net pats parodė rankomis, kaip patėvis smurtavo prieš jo mamą.

 

Auklėtoja sakys, kad nuo to laiko berniukas stipriai pasikeitė – būdavo labai pavargęs, pasitaikė atveju, kad net užmigdavo per pusryčius.

 

Ilona atskleis, kad yra bendravusi ir su berniuko mama, kurios klausė, kodėl ji gyvena su smurtaujančiu vyru.

 

Po kurio laiko auklėtoja pastebėjo guzą ir ant vaiko galvos, iš karto kreipėsi į vaiko teisių tarnybą dėl smurto prieš mažametį, tačiau Mato mama teisinosi, kad berniukas tiesiog nukrito. Auklėtoja prisimins, kad mažylis jai yra kartą sakęs: „Gedas mane mušė“.

 

Be to, Ilona sakys, kad kai tik ji pranešė apie galimą smurtą berniuko šeimoje, pas auklėtoja pradėjo eiti berniuko motinos giminės bei sakyti, kad ši nesikištų ne į savo reikalus, neva tai yra šeimos reikalas. Auklėtoja pripažins, kad Lietuvoje gausu spragų vaikų rūpybos sistemoje, trūksta reagavimo, o dėl to kenčia mažiausieji.

 

Laidoje dalyvausianti Seimo narė Dovilė Šakalienė pateiks pribloškiančią statistika – per 26 – erius metus Lietuvoje nužudyti 602 vaikai.

 

Laidoje dalyvaus ir be galo sunkią vaikystę išgyvenusi Jekaterina. Būdamas vos trijų metų ji buvo atiduota į vaikų globos namus, o apie savo mamą sužinojo tik skaitydama savo bylą, kurioje buvo rašoma, kad kai mergaitei buvo dveji – mama jai liepdavo elgetauti ir rinkti pinigus alkoholiui.

 

Jekaterina laidoje sakys, kad jeigu nebūtų patekusi į vaikų namus, turbūt ji taip pat būtų buvusi nužudyta…

 

Antradienio pavakarę laidoje dalyvaus Seimo narys Petras Gražulis ir Dovilė Šakalienė, žvakučių akcijų visoje Lietuvoje ir užsienyje iniciatorė Rima Olberkytė – Stankus.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt