Naujienos

20161213_dresura (Mobile)

Antradienio pavakarę laidoje KK2 šunų dresūros specialistė atskleis, kaip žmonėms su negalia ar sergantiems įvairiomis sunkiomis ligomis, gali padėti specialiai paruošti keturkojai augintiniai.

 

„Jie tikrai padeda. Yra specialiai ruošiami šunys, tikrai ne visi šunys gali būti terapiniai, turi būti labai ramus šuo iš temperamento, draugiškas ir ramus“, – laidoje KK2 kalbės šunų dresūros specialistė Agnė Jazukevičiūtė.

 

Pasaulyje įprasta, kad šunys pagalbininkai atlieka įvairius namų tvarkymo darbus – uždarinėja spinteles, surenka skalbinius, atneša telefoną, raktus ir net gali paduoti atsigerti.

 

Be to, A. Jazukevičiūtė sakys, kad net yra specialūs kursai, kur šunys padeda sergantiems vaikučiams: „Yra specialūs kursai, kurie padeda sergantiems vaikams, nes šunys turi kažką tokio, kažką magiško“.

 

„Žinau gerąsias praktikas, kad tos terapijos padeda, ypatingai vaikams, mažiems vaikams, kurie turi tam tikrus sutrikimus. Iš tikrųjų yra veiksminga, pasimato rezultatai ne per vieną, ir ne per dvi dienas, bet per ilgesnį laiką pabuvus su gyvūnu, galima pamatyti stebuklus“, – laidoje KK2 kalbės aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

 

Ekspertai sako, kad vaizdas, kuomet ligoninėje prie paciento guli jo augintinis – normalus užsienio šalyse, tačiau Lietuvoje tai sukeltų nemažą skandalą.

 

„Nekreipiame dėmesio į tuos augintinius, kurie iš tikrųjų gelbsti žmones. Ypatingai tose situacijose, kai žmogus turi regos negalią. Iš tikrųjų, jie yra pagalbininkai ir reikia jiems suteikti galimybę apskritai visur patekti, kur reikia, kur tam žmogui būtų patogu – tiek visuomeninį transportą, tiek į valstybines institucijas, kavines parduotuves“, – laidoje kalbės L. Jonauskas.

 

Visą reportažą apie keturkojus padėjėjus žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2, per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt