Naujienos

20170116_telsiai_mama (Mobile)

Lietuvoje dar neregėtas skandalas – į areštinę pasodinta vaiką žindžiusi motina, mat jos šunelis Mikis jos vestuvių dieną įkando į nosį vienai šventinės ceremonijos dalyvei.

 

Psichologas Linas Slušnys KK2 žurnalistams sakys, kad tokie sprendimai Lietuvą gražina į 19 – ąjį amžių.

 

„Aš dabar pagalvoju. Gerai, o kaip pasauliniame kontekste atrodo tada tokiais atvejais Lietuva, kaip kažkokia nežinau, iš kur tai išlindus 19 – ojo amžiaus kažkokia valstybė, kurioje teisėjas visiškai ramiai gali ant ešafoto siųsti… Čia yra kaip ant ešafoto pasiųsti neteistą žmogų, nes nusprendžiau, kad ji užsiima raganavimu“, – kalbės psichologas L. Slušnys.

 

Medikai ir politikai liko pakraupę – tokio atvejo jie neatsimena per visą savo gyvenimą. Atrodo, kad teismas nutartį priėmė ne žmonėms.

 

„Trūksta žinių, trūksta supratimo, trūksta na gal ir žmogiškumo ir šilumos įvertinant tai, kad yra mama, yra kūdikis, kuris maitinimas, ir iš tikrųjų tokie priimti sprendimai nėra adekvatūs“, – kalbės Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

 

„Man liūdna, bet aš tada turiu pasakyti – teisėja toje vietoje yra prastas šachmatininkas, ji daugiau padarė žalos teisinei sistemai negu ji padarė žalos mamai, kurią paskui vis tiek turėjo greitai paleisti. Bet visą pasitikėjimą teisine sistema ji pakirto labai stipriai“, – kalbės L. Slušnys.

 

Specialistai teigia, kad atimti vaiką iš žindančios mamos – negalima, net į Panevėžio moterų pataisos namus, prasikaltusios mamos keliauja su vaikais.

 

„Atvirai pasakysiu. Nėra čia ką matyt, nes tai yra juoda nepagarba ir atmestinis požiūris į žmogų. Tai yra du žmonės – kūdikis ir mama, tėčio gal nebuvo tuo metu šalia, bet tai yra visiškai atmestinas požiūris. Mes kitą kartą paleidžiame prievartautoją, kurie su užstatu išleidžiami ir jie gali vaikščioti iki pat, kol teismo sprendimas įsigalioja, o čia dar neaišku, ar nusikaltimas padarytas, tiktai apklausimas ir staiga areštas“, – kalbės L. Slušnys.

 

Teisės ekspertai sako, kad areštas – kraštutinė priemonė ir taikoma žudikams, recidyvistams, sunkiems nusikaltėliams, todėl visiškai neaišku, kodėl į areštinę buvo įkišta mama už jos šunelio įkandimą.

 

„Areštas yra pati griežščiausia priemonė, kraštutinė kardomoji priemonė, kuri turi būti taikoma tada, kai įtariamasis arba teisiamasis kelia rimtą grėsmę konkrečių asmenų, arba visuomenės saugumui. Taip pat yra pagrįsta informacija, kad jisai gali slapstytis… Ką tik pagimdžiusi ir žindanti motina atvyksta savanoriškai į teismą. Man tikrai tiesiog kelia klausimų tokios priemonės pasirinkimas“, – laidoje kalbės Seimo narė Dovilė Šakalienė.

 

Visą reportažą iš Telšių apie suimtą mama žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt