Naujienos

20161004_salamakinas (Mobile)

Prieš rinkimus politikai įvairiai stengiasi įtikti rinkėjams – vieni žada mažinti mokesčius, kiti didinti pensijas, atlyginimus ir visas išmokas. Ne paskutinėje pažadų vietoje ir idėja mažinti Seimo narių skaičių.

 

Tačiau rodos, kad ir šį kartą tik daug kalbama, bet niekas nėra daroma. Seimo narys Valentinas Bukauskas net įregistravo įstatymo pataisas, kurios numatytų, kad Seimo narių skaičius būtų mažinamas nuo 141 iki 111.

 

„Įvyko kaip įvyko ir šiandien tas registruotas teisės aktas yra plenarinio posėdžio salėje buvo pateiktas. 66 Seimo nariai pasisakė už, 4 prieš ir 15 susilaikė“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 sakys Seimo narys.

 

Tačiau labiau patyrę Seimo nariai sako, kad tokie priešrinkiminiai dalykai yra nieko keista, tik teigia, kad norint įgyvendinti tokias permainas, reikia keisti ne kažkokius įstatymus, bet Konstituciją.

 

„Nu tai tas cirkas, aš jį vadinu cirku, visuomet likus savaitei, dviem iki Seimo rinkimų, atsiranda tokie projektai. Du kartus buvo referendumu sprendžiama, jeigu tiksliai pamenu, tai 1996 metais ir dar kažkuriais metais. Tai yra absoliutus popsas“, – apie iniciatyvas kalbėjo socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

 

Kitas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis teigia, kad tai yra aukščiausio lygio populizmas.

 

„Tai yra absoliutus populizmas ir Darbo partija man atrodo viena iš tų partijų, kuri kažkam tai daugiabučius stato, kažkam tai po būtą skiria“, – sakė R. Žemaitaitis.

 

Lietuvoje galiojantys teisės aktai numato, kad norint pakeisti Konstituciją, tam reikia kad balsuotų 94 Seimo nariai.

 

„Tai yra Konstitucinė nuostata, tai reiškia, kad 94 Seimo nariai balsuotų už ir tokiu būdu pakeistų Konstituciją. Kitų variantų nėra. Yra variantas rašyti naują Konstituciją ir ten jau svarstyti, kiek jų reikia. Tai tokie projektai aišku nebus priimti, nes yra terminai, turi praeiti pusę metų po pateikimo“, – apie Konstitucijos pakeitimus kalbėjo A. Salamakinas.

 

Visą reportažą žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2, per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt