Naujienos

20161028_stefano_lanza (Mobile)

Jau šį penktadienį televizijos kanale Info TV startuoja Radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamas projektas „Noriu likti Lietuvoje“. Penkių dokumentinių klipų serijoje užsieniečiai pasakos, kodėl jie pasirinko gyventi Lietuvoje, ir kodėl mūsų šalis – puiki vieta gyventi, dirbti ir kurti šeimas.

 

Italas Stefano Lanza gyvena Kaune, šiuo metu vyras dirba Vytauto Didžiojo universitete, kur dėsto italų kalbų. Anot Stefano, jo gimtoji Italija –  puiki šalis atostogoms, bet ne nuolatiniam gyvenimui.  Universitete baigęs humanitarines studijas jis net dvejus metus ieškojo darbo ir nerado.

 

„Kas baigė mano specialybę Italijoje yra pasmerktas. Nebent turi pažinčių. Pabuvęs keletą metų be rimtesnio darbo turėjau progą visai netikėtai atsidurti čia (Lietuvoje). Man buvo 25 metai. Tiesiog susipažinau su šalimi, apie kurią mes vakaruose nebuvom girdėję“, – laidoje „Noriu likti Lietuvoje“ kalbės italas S. Lanza.

 

Jau 16 metų Lietuvoje gyvenantis Italas sako, kad grįžti į gimtinę neketina, kadangi Lietuvoje jam patinka – miestas gražėja, gyvenimas tampa vis kokybiškesnis. Stefano mano, kad jis turbūt yra didesnis Lietuvos patriotas nei kai kurie lietuviai. Vyras švenčia visas nacionalines šventes, moka mokesčius, o du jo vaikai puikiai kalba lietuviškai.

 

„Dabar jie itališkai mažiausiai šneka. Lietuviškai šneka tarpusavyje“, – pasakos Stefano.

 

Italas atskleis – kurti naują gyvenimą mūsų šalyje jam buvo tikrai sunku, tačiau pavyko. Stefano mano, kad lygiai taip pat pavyktų ir lietuviams, kurie tiek pat, kiek užsienyje, dirbtų savame krašte.

 

„Girdisi, kaip šneka žmonės, kad viskas blogai, kad dirbi ir niek negauni. Šitie komentarai yra visur. Aš šiaip pagal patirtį lieku prie posakio: „Kalbus kalba, o darbštus darbą randa“, – laidoje sakys Lietuvoje gyvenantis italas.

 

Visą italo Stefano pasakojimą apie meilę mūsų šaliai žiūrėkite šiandien 21 val. 45 min. per Info TV.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt