Naujienos

20170207_emigracija (Mobile)

Valdžios keičiasi, tačiau emigracijos mastai Lietuvoje nei kiek nemažėja. Seimo nariai ir ekonomistai teigia, kad nors Lietuvoje ekonomika ir auga, visgi mūsų valdžia nesugeba rasti priemonių, kaip stabdyti šį Lietuvai pragaištingą reiškinį.

 

„Pernai Lietuvą palikdavo 142 žmonės per dieną. Skaičius truputėlį mažesnis nei buvo 2005 ir 2011 metais, tada per dieną išvažiuodavo 151 žmogus. Tai reiškia, kad mes šiuo metu turėdami ekonominį augimą, turim paliekančių žmonių skaičių, kuris 3 metus iš eilės smarkiai auga. 2014 metais būdavo 103 per dieną, 2015 – 125 žmonės, dabar 142. Šiemet, aš bijau, skaičius bus didesnis“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės Seimo narė Aušra Maldeikienė.

 

„Pritraukti išvykusius gyventojus reikia garantuoti gerą uždarbį ir pasiūlyti tam tikrą darbą, kuris atitiktų jų lūkesčius. Nes grįžti ir dirbti už minimalią algą mažai kas norėtų. Tai tikėtis, kad per 2 – 3 metus mes tai pasieksime – neverta“, – laidoje kalbės banko DNB vyr. ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka.

 

Štai vilnietis Mindaugas į Lietuvą atvyko iš Olandijos, tačiau čia žadėto geresnio gyvenimo nerado ir vėl emigravo.

 

„Anglijoje buvau, žinokite teko daug ką dirbti, nes kai tik atvažiavęs, nėra ryšių ir panašiai. Olandijoje buvau, pas ūkininkus braškes skyniau, tikrai labai sunkus darbas, ne veltui sako, kad sunkus darbas. Nori užsidirbti – reikia arba mokytis, arba sunkiai dirbti“, – laidoje kalbės Mindaugas.

 

Banko DNB ekonomistė sako, kad didžiausia blogybė yra ta, kad Lietuvą palieką talentingi jaunuoliai: „Skaudžiausia yra tai, kad emigruoja jaunimas ir ypatingai šviesus jaunimas. Pagal Pasaulio ekonomikos forumo duomenis, mes nei sugebame pritraukti, nei išlaikyti tuos talentus, o tai turi būti pagrindinis iššūkis ir pagrindinis tikslas“.

 

Vilnietė medikė Dovilė KK2 žurnalistams pasakos, kad taip pat masto apie emigraciją į Vokietiją, kadangi Tėvynėje negali rasti normaliai apmokamo darbo.

 

„Mano atvejis sunkus, bet ne tik mano, bet ir daugelio žmonių. Aš auginu dabar du vaikus, tai man yra nepaprasta padėtis rasti darbą, prisitaikyti, nors aš ir studijavau mediciną, bet kadangi auginu du vaikus, tai išleisti juos į darželį ir rasti tokį darbą medicinoje, kuris būtų palankus mano šeimai – tikrai nepaprasta“, – kalbės apie emigraciją galvojanti Dovilė.

 

Visą reportažą apie emigraciją žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt