Naujienos

20161219_naglis (Mobile)

Netrukus Lietuvoje pabrangs ne tik cigaretės, bet gali pabrangti ir cukrus. Naujasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad cukrus – nesveika, todėl reikia reguliuoti jo suvartojimą.

 

Seime politikai KK2 žurnalistams pasakos, kad cukrus visą laiką buvo vieną būtiniausių prekių lietuvių gyvenime bei prisimins, kaip jiems tekdavo gaminti uogienes ir kitus saldžius stebuklus.

 

„Mutinys būdavo. Vasara tikrai fantastika. Dar dabar pasidarau. Tokia apdžiūvusi duona, į vandenį, cukraus ir gaunasi tokia saldžiarūgštė, nes duona rūgštumą sukuria, o cukrus saldumą“, – laidoje KK2 pasakos Kazys Starkevičius.

 

Sovietiniais laikais iš cukraus buvo verdama ir vienintelė pramoga tarybiniais laikais – „braškė“.

 

„Buvo toks nagingas grupės draugas, tai tas „braškes“ gamindavo. Bet kartą sprogo bendrabutyje stiklinis bambalis, išsitaškė viskas, geriau nepasakosiu daugiau“, – laidoje prisimins liberalas Eugenijus Gentvilas.

 

O Naglis Puteikis prisimins, kad tarnaudamas Afganistane ne kartą yra likęs be batų, mat juos iškeitė į cukrų.

 

„Tarybinėje kariuomenėje „braškę“ varėm. Mielės, cukrus. Nueini į kepyklą, duodi karinį ženkliuką, išmainai į mieles, tada paimi kanistrą, pripili vandens. Be cukraus ne iš vietos. „Braškė“ tokia gera gaunasi, turėtum ilgai laukti, kol pasidarys normali, bet neištveri ir išgeri už trijų dienų. Oj kaip gerai duodavo į galvą“, – laidoje KK2 pasakos N. Puteikis.

 

Visas politikų istorijas apie cukrų žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2 per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt