Naujienos

20161116_yky (Mobile)

Šio vakaro laidoje „Yra, kaip yra“ 52 metų Antanas papasakos, ką jam teko per paskutinius metu patirti po sąnario operacijos. Anot laidos herojaus, jam prieš metus gydytojas protezavo sąnarį, tačiau įdėjo ne tą. Vyras metus buvo prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio, o tik prieš kelis mėnesius gydytojai ištaisė savo klaidą.

 

Kai Antanui buvo 23 metai – šis patyrė avariją,  jam buvo sužalotas stuburas, o gydytojai teigė, kad Antanas daugiau niekada nevaikščios. Tačiau vyras nepasidavė – laikydamasis už sienų ir turėklų judėjo ir stengėsi atsistoti. Net gydytojas durstydamas koją adatėlėmis stebėjosi, iš kur pas Antaną gali būti kojoje jautrumas.

 

Tiesa, vyras sakys, kad kojos jau nebuvo tokios, kaip prieš avariją, tačiau Antanas kiekvieną dieną galėjo dirbti ir lengvai užlipti į ketvirtą aukštą. Po kurio laiko jam prasidėjo problemos su kelio sąnariu. Pasitaręs su šiauliečiu gydytoju nutarė, kad reikia sąnarį keisti.

 

Antanui buvo atlikta operacija, gydytojai teigė, kad viskas praėjo gerai, tačiau problemos ne tik kad nedingo, bet jos tik gilėjo. Vėliau vyras sužinojo, kad jam buvo įdėtas ne jo gydytojo rekomenduotas sąnarys.

 

Antano žmona Galina laidoje sakys, kad po operacijos jos vyras ilgą laiką buvo piktas. Anot moteris, gydytojai negalėjo nieko pasiūlyti vyrui, tik daugiau gulėti lovoje.

 

Galina prisimena, kad Antanui ši operacija kėlė daug nepatogumų. Vyras negalėjo niekur išeiti, kadangi reikėjo dviejų vyrų, kad jį iškeltų iš namų. Moteris sako, kad namuose jai teko visas krūvis.

 

Laidoje dalyvavęs VU docentas, Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis traumatologas Manvilius Kocius sakys, kad Antano istoriją žino, kadangi jam teko skaityti jo skundus. Prieš laidą gydytojas susisiekė su Antaną operavusiu chirurgu, kuris teigė, kad Antanas buvo nedrausmingas, visur kišo savo nuomonę, nesilaikė rekomenduojamų taisyklių, per anksti stengėsi vaikščioti.

 

VU docentas gydytojų kaltės neįžvelgia, anot jo, chirurgai padarė tikrai daug ir išrinko tinkamiausią protezą. Be to, M. Kocius sakė, kad dėl dabartinės situacijos kalta yra apleista Antano liga, taip pat gydytojas pažymėjo, kad Antano raumenys silpni, o tai prisideda prie jo negalavimų.

 

Laidoje taip pat dalyvaus „Su Dzok“ meistras, kuris duos naudingus patarimus, ką daryti žmonėms, kurie kenčia nuo problemų su sąnariais.

 

Visą laidą „Yra, kaip yra“ žiūrėkite šiandien 17 val. 25 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt