Naujienos

20161108_grauziniene (Mobile)

Prieš rinkimus seimūnai mušėsi į krūtinę ir žadėjo susimažinti savo išeitines kompensacijas. Tačiau po rinkimų visos kalbos nutilo, o į Parlamentą neišrinkti Seimo nariai džiaugsis dešimtimis tūkstančių eurų.

 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė gaus didžiausią išeitinę kompensaciją – beveik 20 tūkst. eurų. O tai yra aštuonių metų senatvės pensija.

 

„Išeitinė yra nemaža. Bet man yra reikalinga, mano šeimai, kadangi šeimoje aš dirbanti viena. Tol kol praktiškai įeisiu į kitą gyvenimo etapą, vis tiek kiekviena gyvenimui reikia pasiruošti, tai jis bus labai reikalingas mano šeimai“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

 

Socialdemokratas Bronius Bradauskas palikdamas Seimą piniginę papildys beveik 16 tūkst. eurų. Politikas sako, kad pinigus atiduos žmonai.

 

„Atiduosiu žmonai. Jeigu palyginti, kiek išleidau labdarai būdamas Seimo nariu ir dažnai nesakydavau žmonai, tai reikia dabar kompensuoti“ , – sakys B. Bradauskas.

 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė prieš rinkimus pateikė įstatymo projektą, pagal kurį Seimo nariams išeitinės kompensacijos būtų mažinamos trigubai, bet vos tik sužinojo, kad pralaimėjo rinkimus – įstatymo projektas užstrigo komitete, o tiksliau kalbant – taip pat į Seimą neišrinkto Broniaus Bradausko Biudžeto ir finansų komiteto stalčiuje.

 

Ekonomistė Aušra Maldeikienė sako, kad tokios išeitinės kompensacijos – būdas bent šiek tiek atbaidyti politikus nuo korupcijos.

 

„Išeitinės tiems, kurie politikai stengiasi neturėti interesų versle, tikriausiai visame pasaulyje yra bus norma. Tai tam tikras saugumo garantas, kad tas žmogus išmestas rastų darbą. Tai aš vienareikšmiškai nepulčiau aiškinti, kad tai totalinis blogis“, – sakė A. Maldeikienė.

 

Bet naujoji Seimo narė priduria, kad tokios sumos dabartinėje Lietuvoje atrodo šiek tiek ciniškai.

 

„Kada tos išeitinės kompensacijos tiems, kurie ten buvo jau 20 metų, jie jau įgūdžius rinkoje praradę, jos siekia jau ten N tūkstančius ir mūsų tam bendram kontekste labai skurdaus gyvenimo, atrodo tikrai ciniškai“, – laidoje KK2 kalbės A. Maldeikienė.

 

Visą reportažą apie Seimo narių išeitinės kompensacijas žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt