Naujienos

20161003_socialinis_bustas (Mobile)

Lietuvoje yra daugybė žmonių, kuriems reikalingas socialinis būstas. Dalis jų prarado darbus, kiti – pinigus ir neturi kur gyveni. Vilniuje tokie žmonės gyvena Naujamiesčio mikrorajone, kur stovi vienas iš daugelio socialinių būstų, tačiau jo gyventojai to net negali vadinti namu, kadangi šis supuvęs, be stogo, sienos popierinės, langai – kreivi, o viduje galima išvysti tikrus siaubo kambarius.

 

Danuta Šimonovič laidoje KK2 pasakos, kad toks būstas – pasityčiojimas: „Pažiūrėkite koks stogas, visur lyja, šlapia, jie sako, kad čia gyvenamas plotas. Čia viskas teka, nieko nėra“.

 

Gyventoja teigia, kad jai Vilniaus savivaldybė ir „Vilniaus būstas“ sakiusi, kad dabar tai prestižinis rajonas ir jie turi mokėti 316 eurų per mėnesį…

 

„Ir tokią kainą pakėlė, kad už kvadratinį metrą po 4 eurus iš viso – 316 eurų per mėnesį. Anksčiau reikėjo mokėti 59 eurus“, – sakė D. Šimanovič.

 

„Jie paprasčiausiai pasakė, kad jei jums nepatinka šita kaina – rašykite prašymą ir duosime kitą socialinį būstą. Mes parašėme prašymą, tai jie mums pasiūlė trims asmenims gyventi viename kambaryje, o dabar parašė laišką, kad esu metamas į gatvę. Tampu valkata, valkata be gyvenamosios vietos“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos socialinio būsto gyventojas Viktor Virkovskij.

 

„Už tokį socialinį būstą čia yra labai brangu, nes žmonės negali išsimokėti. Gauna 100 eurų į mėnesį. Nuo trijų žmonių lieka 120 eurų, žmonės nebeturi ko valgyti, į dieną lieka po 1,8 euro“, – sakė D. Simanovič.

 

Visą reportažą apie socialinius būstus Vilniaus mieste žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2, per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt