Naujienos

20161003_bradauskas (Mobile)

Seimo nariai, kurie nebus išrinkti į naująjį Lietuvos parlamentą, bent kurį laiką nebadaus – išeitinėms kompensacijoms Seimo nariams skirta beveik 2 milijonai eurų. Kiekvienas neišrinktas į naująjį Seimą parlamentaras pretenduos gauti 6 mėnesių išeitinę kompensaciją, kuri sudaro net 15 tūkstančių eurų.

 

Laidos KK2 žurnalistai paskaičiavo, kad tokią sumą minimalią alga gaunantis darbuotojas uždirbtų per 3 metus ir 3 mėnesius, o pensininkas tokį kiekį pinigų gauna per 4 metus ir 6 mėnesius.

 

KK2 žurnalistų kalbinta Eleonora sako, kad darbe pradirbo 56 – erius metus ir išeidama nieko negavo, tik už paskutinius metus 300 litų.

 

Tačiau Seimo narys liberalas Arminas Lydeka sako, kad reikia elgtis pagal įstatymą: „Kas priklauso pagal įstatymus, taip ir reikia kiekvienam piliečiui elgtis. Tai šiuo atveju nereikia daryti išimties, bet kokį darbą dirbančiam žmogui. Ar tai Seimo narys, ar tai virėjas, ar kepėjas, ar šaltkalvis“.

 

KK2 žurnalistai išsiaiškino, kad išeitinės kompensacijos dydis priklauso ne nuo parlamentaro aktyvumo, bet nuo Seime praleistų kadencijų skaičiaus.

 

„Jeigu išdirbi daugiau – daugiau moka, išdirbi mažiau – mažiau išeitinė. Seimo nario darbas irgi yra darbas ir turi būti derinta su Seimo priimtu Darbo kodeksu“, – 19 val. 30 min. laidoje kalbės Seimo narys Algimantas Salamakinas.

 

Seimo turtuoliai žurnalistams sako, kad kompensacijų neims, tačiau patys nepamena, kad būtų Seimo narys, kuris kada nors yra atsisakęs kompensacijos.

 

„Žmonėms yra aktualu, nes išėjęs iš Seimo, darbą surasti taip jau nėra lengva. Mano amžius man jau leidžia nebeieškoti darbo, tai aš jau galiu ramiai ilsėtis, o jauni žmonės kol susiras darbą ir visą kitą, gi turi maitinti šeimas“, – sakė socialdemokratas Bronius Bradauskas.

 

Visą reportažą apie tūkstantines kompensacijas Seimo nariams žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt