Naujienos

20161116_skvernelis_KK2 (Mobile)

Lietuva gali jaustis saugi. NATO ne tik žodžiais, bet ir darbais stiprina Lietuvos gynybą – į mūsų šalį atvyksta vokiečių ir JAV kariai.

 

„Tai yra sprendimai, kurie priimti NATO viršūnių susitikime Varšuvoje dėl pastovaus dislokavimo. Čia bus Vokietijos atsakomybės sritis. Nuolatinis sąjungininkų karinių dalinių dislokavimas Lietuvoje, tai yra tiesiog partnerių matymas, kad mes įsipareigojimus vykdome ir tai yra adekvati reakcija į mūsų saugumo užtikrinimą“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės premjeras Saulius Skvernelis.

 

Ir nors tuojau JAV valdžios vairą perims naujai išrinktas Prezidentas Donaldas Trumpas, visgi JAV nori kuo skubiau stiprinti mūsų kolektyvinę gynybą.

 

Anksčiau daugelis skeptikų teigė, kad Lietuvos misijos Afganistane ir Irake bei 2 proc. nuo BVP skyrimas krašto gynybai – nesąmonė, tačiau investicijos dabar atsiperka – jeigu reikės, sąjungininkai gins Lietuvos žmones.

 

„Aš manau, kad šiandien mes galime tą patvirtinti mūsų visuomenei. Jeigu mes norime gyventi, kurti verslą, mokytis, tai mes turime būti saugūs. O šiandien situacija reikalauja, kad mes savo saugumui skirtume tiek, kiek esame įsipareigoję ir neapgaudinėtume partnerių“, – laidoje KK2 kalbės premjeras.

 

Pabrėžiama, kad vis didesnė parama Lietuvai siunčiama ir dėl to, nes pagaliau Lietuvos valdžia nustojo rietis dėl gynybos biudžeto ir visos partijos suprato, kad tai gyvybiškai svarbus Lietuvai dalykas. Be to, padidintas finansavimas ir Vidaus saugumo departamentui, kuris atlieka ne mažiau svarbią misiją užtikrinant Lietuvos saugumą.

 

„Tarnybos prašė daugiau ir buvo skirta papildomai. Jie prašė daugiau, bet jiems buvo praeitos Vyriausybės sprendimu skirta ne daugiau, bet mažiau netgi nuo esančio biudžeto. Mes tiesiog matome situaciją, kokia ji yra. Kalbant su mūsų gynybiniais pajėgumais, geopolitine situacija, ir jeigu kas naiviai galvoja, kad be žvalgybos ir kontržvalgybos mes galime užtikrinti savo šalies saugumą, investuodami tiktai į karinių pajėgumų didinimą, tai tikrai taip nėra“, – laidoje KK2 kalbės premjeras S. Skvernelis.

 

Visą interviu su premjeru apie krašto gynybą žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt