Naujienos

20170116_penktoke (Mobile)

Lietuvoje nerimsta aistros dėl Marijampolės Mokolų pagrindinėje mokykloje įvykusio konflikto, kuomet mokyklos vadovas Sigitas Virbickas sumušė mokinę, kuri yra vos penktokė.

 

„Jis ją stvėrė už ausies, bandė ištempti, tada trenkė į sieną kelis kartus, išvedė į salę, bausmė buvo eiti žąsele ir skaičių bijau sumeluoti, bet šokinėti daug kartų per suoliuką“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos nubaustos mokinės mama.

 

„Dažnai tokie veikėjai, aš jį kitaip negaliu pavadinti, man žodis nepasiverčia jį pavadinti mokytoju, mokytojas man tauras asmuo, jie nesuvokia, ką jie daro su tais vaikais“, – laidoje kalbės psichologas Linas Slušnys.

 

Mokyklos direktorius KK2 žurnalistams sakė, kad bendrauti su jais nenori ir neturi laiko

 

„Ne, dabar negaliu, dabar yra tas momentas, kai negaliu, prašau nekalbėti. Jokių kamerų, vyrai, prašau nefilmuokit“, – kalbės S. Virbickas.

 

Po patirto smurto mokykloje mokinė baisią istoriją papasakojo mamai.

 

„Durna tu visokia, ką tu nesugebi, nes ji tą sporto būrelį pas jį lankė, ir ką tu nesugebi kamuolio mesti? Ji sakydavo, kad nenoriu, mes sakydavom nelankyk, bet vis tiek sportiškas vaikas, seniai lanko, ji norėdavo eiti į tą sportą, bet po paskutinio to įvykio jau tiesiog dabar visai nenori eiti į mokyklą“, – kalbės penktokės mama.

 

„Ką gali galvoti, nesvarbu, ar tu direktorius, bet prieš svetimą vaiką kelti ranką prieš savą nekeli rankos, o čia… Yra tėvai, kuriems gali parašyti pastabą, išsikviesti ar kažką, bet kad mušti, kankinti vaiką, nes tai yra psichologinis smurtas, fizinis smurtas, tiesiog prie draugų“, – kalbės penktokės mama.

 

Tačiau istorija tuo nesibaigė. Po skandalingos istorijos pasirodymo spaudoje, prieš šeimą buvo pradėtas naudoti ir psichologinis spaudimas, kadangi buvo siekiama, kad šeima atsiimtų pareiškimą.

 

„Pačios mokyklos mokytojas vėlai atvažinėdavo į namus pas mus, skambindavo mums, atsirasdavo seni pažįstami, kurių labai seniai nematėm, tie skambino, atsiimkit pareiškimą, nes kitaip prarasit darbus. Va mano motina su vaiku 30 metų dirba ir sakė, jau tu daugiau nedirbsi, taip padarysim, kad tu prie vaikų daugiau irgi neprieisi“, – išgyvenimus pasakos penktokės mama.

 

Į smurtaujančio direktorius pusę stojo Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, be to, paaiškėjo, kad Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius – direktoriaus giminaitis, o kartu ir bendrapartietis – socialdemokratas.

 

Visą istoriją žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

 

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt