Naujienos

20160928_sedzius (Mobile)

Lietuvoje užfiksuota tikra mokesčių anomalija. Šiaulių verslininko Andriaus Šedžiaus tėvas Alvydas gavo 895 eurų sąskaitą už kritulius. Vyras pasakos, kad liepos mėnesį gavo 828 eurų sąskaitą, o birželio mėnesį tik 335 eurų, mat tą mėnesį mažai lijo.

 

„Čia džiaugsmo labai mažai, protingose ribose jeigu būtų skaičiuojama, tai suprantama, kad išlaidų yra – nuotekų tvarkymas, tinklų valymas ir visa kita. Tai viskas suprantama, jeigu būtų nuo 100 iki 200 eurų, bet kaip jau priskaičiuoja arti 1000 eurų per mėnesį, tai kyla klausimas, kaip ta metodika atsirado“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės Šiaulių verslininkas.

 

KK2 žurnalistai išsiaiškino, kad mokestis už kritulius yra skaičiuojamas taip – imamas valdomos žemės ir pastatų plotas, imamas kritulių kiekis per mėnesį ir šis skaičius dauginamas iš koficiento 0,85 ir gaunama sąskaita už kritulius.

 

„Čia visiškai skaičiuojama vidutiniškai. Priklauso nuo to, kiek lietaus meteorologijos stotys nustato, bet juk gali lyti vienoje vietoje. Čia debesys virš mūsų, kitam miesto krašte gal visiškai sausa, bet vidutiniškai visiems paskaičiuoja ir pagal tai skaičiuoja nuotekų mokestį“, – pasakos verslininkas.

 

Pasirodo, kad vien rugpjūčio mėnesį „Šiaulių vandenys“ už lietų surinko 88 tūkstančius eurų, o šio mokesčio sumanytojai – Aplinkos ministerija.

 

Šiaulių verslininkas jau su nerimu laukia naujo Seimo: „Tai dabar jau su nerimu reiks laikti naujo Seimo, kuris, ko gero, saulę apmokestins, tada nebus džiaugsmo net saulėtą dieną“.

 

Visą reportažą iš Šiaulių apie lietaus mokestį žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt