Naujienos

20170221_kazeniene (Mobile)

Korupcijos šešėlis neapleidžia Lietuvos. Aiškėja, kad Kauno tardymo izoliatoriuje galimai vyko neskaidrūs dalykai, o tai atskleidė šios įstaigos buhalterė Rasa Kazėnienė. Pati moteris laidoje KK2 sakys, kad šiam žingsniui ryžosi, mat nebegalėjo daugiau kentėti tokios neteisybės.

 

„Ryžausi dėl to, kadangi jau esu sakiusi, kad sąžinė nugalėjo tą baimę, kuri buvo visą laiką sėjama. Aš tarnyboje jau 11 metų beveik, sistema yra uždara, labai sudėtinga išreikšti savo nuomonę, paprieštarauti ir tiesiog vadovautis demokratiniais principais. Tai tiesiog siekiau apginti valstybės interesą šiuo atveju“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės R. Kazėnienė.

 

Anot moters, viskas prasidėjo tuomet, kai įstaigai pradėjo vadovauti Živilė Mikėnaitė, nuo tada prasidėjo keisti pirkimai.

 

„Atkreipiau dėmesį, kad nuolat pirkimus laimi tos pačios įstaigos, įmonės, kad tų įmonių artimieji yra susiję su izoliatoriaus veikla“, – sakys R. Kazėnienė.

 

Aiškėja, kad izoliatoriuje, kuriame kali įvairaus plauko nusikaltėliai, buvo perkami dušo maišytuvai, kurių vieneto kaina – 500 eurų. Tokių brangių maišytuvų buvo iš viso nupirkta net 6 vienetai. KK2 žurnalistai apsilankę prekybos centruose išsiaiškino, kad tokie maišytuvui nekainuoja nė 100 eurų.

 

Vėliau buvo pirkta atliekų išvežimo paslaugų už 12 200 eurų. Manoma, kad už šią paslaugą buvo sumokėta 10 kartų brangiau nei yra rinkos kaina.

 

„Buvęs direktoriaus pavaduotojas turėjo savo įsteigtą įmonę, iš kurios pirkdavo už labai didelę kainą paslaugas, kurios šiuo metu kainuoja 92 eurus, o tuo metu, kai jis pirko iš savęs tas paslaugas ir vadovė tai toleravo, tai jos kainavo 1530 eurų“, – teigs R. Kazėnienė.

 

Tačiau tai dar ne viskas. Už paprastą guolį staklėms, kuris kainuoja vos 4 eurus, įstaiga sumokėjo beveik 200 kartų brangiau, iš viso 700 eurų.

 

Visą reportažą apie korupciją Kauno tardymo izoliatoriuje žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt