Naujienos

20161129_pienas_kk2 (Mobile)

Lietuvoje toliau brangsta pieno produktai – pienas, varškė, sūreliai, sviestas ir grietinė pabrango net ne keliolika, o keliasdešimt centų. Ūkininkas Juozas Beinoras sako, kad jam ypač pikta, jog pieno supirkimo kainos mažėja, o parduotuvėse jos didėja.

 

„Aš piktinuosi dėl to, kad mums sumažintos kainos yra, o parduotuvėje didėja. Jeigu mums sumažino, tai reikėjo ir sviesto kainą sumažinti. Kad ir gyventojai, miestiečiai pirktų pigesnį sviestą, pigesnį pieną“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos J. Beinoras.

 

Prekybininkai teigia, kad pieno produktai brangsta 8 – 12 centų. Anot jų, jiems tiekėjai teigia, kad brangsta pieno žaliava, todėl brangsta ir produkcija.

 

„Skirtingi tiekėjai nori branginti skirtingus produktus. Mums tiekėjai įvardijo, kad brangsta pieno žaliava. Būtent toks buvo jų pagrindinis argumentas prašant padidinti kainas“, – laidoje KK2 kalbės parduotuvių tinklo „Rimi“ atstovė Giedrė Bielskytė.

 

Parduotuvių tinklo atstovė pastebi, kad pirkėjai vis aktyviau ieško pigesnių alternatyvų brangstantiems produktams.

 

„Pastebėjome, kad pirkėjai pradėjo rinktis mūsų tinklo privačios etiketės produktus, pvz.: pieną, kuris yra šiek tiek pigesnis nei žinomi prekės ženklai. Tai yra pirkėjai ieško alternatyvių tam produktui, kurį vartojo ir peržiūri, ar jie gali pirkti tą produktą, kurį pirko iki šiol ar ieškoti reikia pigesnės alternatyvos“, – komentavo G. Bielskytė.

 

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, per mėnesį pieno supirkimo kainos ūkininkas pakilo beveik penkiais euro centais. Rugsėjo mėnesį ūkininkai gaudavo dvidešimt euro centų už litrą pieno. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys sako, kad dabartinė pieno supirkimo kaina yra beveik 26 centai.

 

Tuo tarpu ūkininkai teigia, kad tokių pinigų jie negauna, o reali kaina yra vos 16 centų.

 

„Jie sako, kad mes pakėlėme žemdirbiams, pienininkams kainas. Nieko jie nepakėlė“, – laidoje kalbės ūkininkas J. Beinoras.

 

Visą reportažą apie brangstančius pieno produktus žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2 per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt