Naujienos

20170104_linas_idzelis (Mobile)

Lietuvos kariuomenė ragina visuomenę būti budriems bei visuomet būti pasiruošusiems agresoriaus įsiveržimui į mūsų šalį.

 

„Reikia tuo visu dalyku dabar pasirūpinti, nes jeigu bus kažkas, tai nebebus laiko. Nes visada reikia pagalvoti, ką aš darysiu, jeigu nutiks konfliktas rytoj 5 ryto. Ir jeigu neturi plano jokio, tada nežinau, belieka palinkėti sėkmės“, – 19 val. 30 min. laidoje majoras Linas Idzelis

 

Laidos KK2 žiūrovai galės susipažinti su karinio konflikto veiksmų instrukcija Lietuvos gyventojams.

 

„Turiu bintą, čia yra Izraelio bintas, tai čia jau yra grynai šautinėms žaidoms, kad sustabdyti kraujavimą. Aišku jeigu turit daugiau pinigų, reikėtų turėti „celokso“ miltelių“, – kalbės L. Idzelis.

 

Kitas labai svarbus dalykas – maistas.

 

„Jeigu kažkur traukiesi, nori evakuotis, tai bent jau turi turėti 3 dienoms. Jeigu ateini turėdamas trims dienoms apsirūpinęs, tada jau gali po trijų dienų Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamentas, kai krizinė situacija kažkokia, po to jau perima rūpinimąsi žmonėmis, bet kiekvienas žmogus turi irgi savimi taip pat rūpintis, tai reikia nepamiršti“, – laidoje sakys majoras.

 

Svarbiausi ilgo galiojimo laiko produktai – Makaronai ir konservai.

 

„Reikia turėti negendančių produktų, kurie pakankamai ilgai galiotų, makaronai – pats geriausias išradimas pasaulyje, konservai, mėsa, visokios kruopos, kaloringi maistai, riešutai, vaisiai padžiovinti. Nereikia manyti, kad rūsys yra vien tik slėptis nuo artilerijos apšaudymo, bet ten irgi gali turėti visko sukaupęs – uogienių, bulvių, voveraičių konservuotų, visko“, – pasakos L. Idzelis.

 

Ekspertas teigia, kad vienas naudingiausių produktų – lašiniai

 

„Pavyzdžiui, ką ukrainiečiai su lašiniais darydavo. Juos sumaldavo su česnaku ir išsispaudę dantų pastą ir susišvirkšdavo į tūbeles ir turėdavo su savimi. Lašiniai ilgai išsilaiko, jie gali būti ir metus, ir ilgiau. Aišku jie turi būti aprūkyti, kad ilgiau išsilaikytų. Ukrainos konflikte, priešakinėse pozicijose, tai ten žmonės ant lašinių ir gyvena“, – sakys L. Idzelis.

 

Visą reportažą apie tai, ką daryti karinio konflikto atveju, žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt