Naujienos

20170206_maistas (Mobile)

Ekspertai teigia, kad jau netrukus maisto kainos ir vėl kops į viršų, o didžiųjų prekybos centrų atstovai teigia, kad tokia situacija susiklostė dėl įvairių priežasčių. Jau dabar lietuviai vidutiniškai moka daugiausia už maistą iš visų Baltijos šalių. Vienas žmogus per mėnesį maistui išleidžia Lietuvoje 146 eurus, estas – 130, o latvis – 105 eurus.

 

„Galiu tik pasakyti, kad argumentai, kodėl turime tą kainą didinti, yra įvairūs, tai ir minimalaus ir vidutinio atlyginimo didėjimas“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 sakys Rimi Lietuva viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė.

 

Tuo tarpu banko DNB vyr. ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka sakys, kad nuo kainų kilimo apsidrausti yra labai sunku: „Vienintelis sprendimo būdas – auginti pajamas, bet tai nėra toks greitas būdas susidoroti su augančia infliacija“.

 

Blogiausia tai, kad daugiausia brangs būtiniausi maisto produktai – pienas, duona, miltai, daržovės, mėsa, kruopos ir daržovės.

 

„Tai yra labai paprasta. Šalis, kurioje visi stengiasi vienas kitą apgauti. Yra didelis šešėlis, šešėlyje jie pajamų turi, nueina ir nusiperka prekes. Prekybos centras mato, kad yra pirkėjų, iš kur atsirado pirkėjai – ne prekybos centro reikalas“, – laidoje KK2 kalbės Seimo narė Aušrinė Maldeikienė.

 

Prekybos centrų atstovai teigia, kad jie kainų nedidina, tai daro tiekėjai.

 

„Taip, mes esame gavę prašymų iš tiekėjų, kad mes didintume kainas už kurią mes perkame pas juos“, – sakys Rimi Lietuva atstovė G. Bielskytė.

 

„Vėl gi akivaizdžiai yra kažkokia sisteminė gili problema. Iš tikrųjų, jeigu jie, tai yra tiekėjai mato, kad jie nebeišgyvena, kyla atlyginimai, kyla kaštai, kyla ir kai kurios žaliavos, tai jie natūraliai kelia savo kainas, savo norus. O ar jie gaus iš tikrųjų iš prekybos centrų, nu čia jau kitas klausimas“, – kalbės A. Maldeikienė.

 

Visą reportažą apie didėjančias maisto kainas žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt