Naujienos

20161114_nzt_kk2 (Mobile)

Specialistai teigia, kad per paskutinius 15 metų Lietuvoje neteisėtai pasisavinta net apie 10 proc. žemės! Tokią informaciją pateikia Specialiųjų tyrimų tarnyba ir liberalas Vitalijus Gailius.

 

„Dėl 10 procentų priimtų neteisėtų sprendimų patraukti 20 pareigūnų atsakomybėn. Tai rodo, kad jokia kontrolės sistema neveikia. Ir neveikia todė, kad būtų galima vykdyti korupcinius sandorius“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos V. Gailius.

 

Žurnalistams Gailius sakė, kad buvusi vadovė su kai kuriais politikais šioje įstaigoje jautėsi lygtais tai būtų jų bendrovė.

 

„Šią tarnybą nuolatos lydėjo su vadovais susiję įvykiai, buvo bandoma gerinti įvaizdį priimant patarėją įvaizdžiui… Patarėjas ponas Furmanavičius priimtas pažeidžiant įstatymus, bet ačiū Dievui, kad STT pagreitino tą įvaizdžio formavimą“, – laidoje pasakos V. Gailius.

 

Lietuvos Valstybės kontrolės 1 – ojo audito departamento direktorius Laimonas Čiakas sakė, kad neaiškiais būdais pradingusios Lietuvos žemės yra tūkstančiai hektarų.

 

„Su valstybine žeme iš tikrųjų elgiamąsi ne ūkiškai. Valstybės požiūriu tikrai nesiekiama naudos valstybei ar visuomenei. O tas valstybinės žemės plotas apie kurį kalbame, yra 670 000 hektarų. Įsivaizdavimui, tai yra 13 proc. Lietuvos, mes paskaičiavome, kad tai kaip keturios Šiaulių rajono savivaldybės, tokie keturi dydžiai gautųsi sudėjus. Tokie plotai“, – sakė L. Čiakas.

 

„Pastatas su žeme yra išnuomojami konkrečiai paskirčiai. Sakykime yra kažkokia sena katilinė išnuomojama veiklos tęstinimui. Katilinės funkcionavimo užtikrinimui. Kontrolė jokia nevykdoma, praeina kažkiek laiko, parengiamas detalus planas, vietoj katilinės jų suprojektuoti kotedžai ir planuojamos vykdyti statybos, kažkas gauna arba gaus pardavus šitą sklypą ir tą teisę nuomotis pridėtine verte“, – sakė L. Čiakas.

 

Visą reportažą apie žemių vagystes žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

 

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt