Naujienos

20160913_avulis (Mobile)

Paskutinės kelios savaitės buvo neramios – bendrovės „Coca Cola“ ir „Estrella“ pasklebė apie gamyklų uždarymą Lietuvoje bei jų perkėlimą į kitas, daug patrauklesnes verslui, šalis. KK2 žurnalistų kalbinti verslininkai ir ekonomistai teigia, kad Lietuva pralaimi konkurencinę kovą su užsienio šalimis pagal patrauklumą verslui bei teigs, kad Lietuva turėtų imti pavyzdį iš Estijos.

 

DNB banko vyriausioji ekonomistė Jekaterina Rojaka laidoje KK2 kalbės, kad toks verslo migravimas Lietuvai ypač nenaudingas: „Tai yra skaudi netektis tiek šalies verslui, tiek ir šalies ekonomikai“.

 

Iš Kauno traukiasi kečupus gaminanti bendrovės „Suslavičiaus“, „Vilniaus prekyba“ centrinį biurą perkėlė į Olandiją, o Arvydo Avulio bendrovė „Hanner“ savo centrą perkėlė į Estijos sostinę Taliną.

 

Pats A. Avulis sako, kad Estijoje sąlygos verslui yra daug patrauklesnės.

 

„Ilgą laiką mūsų centrinė kompanija buvo Lietuvoje, bet estai iš tikrųjų kovoja už kiekvieną investuotoją, čia jokia nėra paslaptis Daug kartų apie tai buvo kalbėta, kad Estijoje sąlygos yra palankesnės negu Lietuvoje ir tiesiog mes priėmėme sprendimą prieš keletą metų“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 pasakos A. Avulis.

 

„Lietuvoje aš turiu įveikti biurokratus, aš turiu su jais kovoti nuolatos tam, kad gaučiau teisę dirbti ir įdėti pinigus. Pinigus aš imu iš bankų, aš skolinausi 10 milijonų eurų, aš rizikuoju ir dar aš turiu įtikinėti tikus, kad leiskit man dirbti, leiskit rizikuoti, leiskit pastatyti čia kažką, leiskit padaryti. Tai kartais su sveiku protu nesuvokiama“, – pasakos A. Avulis.

 

Statybų verslą plėtojantis A. Avulis sako, kad Lietuvoje mokesčiai verslui yra dideli: „Šiaips mokesčių krepšelis Lietuvoje yra per didelis. Ir jeigu padėjus visą mokesčių krepšelį ant stalo, tai pamatysite, kad mes mokame daugiau mokesčių negu kad belgas sumoka“.

 

„Aš tiesiog principą noriu pasakyti, kad Lietuva lygiai taip pat gali pasielgti kaip Estija. Absoliučiai lygiai taip pat. Reikia vieno nedidelio įstatymo pataisos ir Lietuva iš karto pasidarytų ženkliai patrauklesnė už Estiją“, – sakys A. Avulis.

 

Visą reportažą su ekonomistų ir verslininkų komentarais žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2 per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt