Naujienos

20170215_arkadijus (Mobile)

Nuo Vytauto Didžiojo laikų per amžius Lietuvoje taikiai gyveno lietuviai, lenkai, žydai ir rusai. Visos tautos kovojo už Lietuvos laisvę, tačiau vienai tautai – žydams, likimas buvo daug žiauresnis nei kitoms – per antrąjį pasaulinį karą naciai išnaikino didžiąją dalį Lietuvos žydų (prieš karą Lietuvoje gyveno 220 tūkstančių žydų).

 

„Mus visus ištiko dvi tragiškos istorinės kataklizmos – Lietuvos okupacija, su visomis ištekančiomis iš tos okupacijos pasekmėmis: trėmimai, žudynės, išdavystės ir holokaustas. Reikia suvokti, kad tos dvi kataklizmos paveikė visus iki vieno ir negali būti dviejų kančių. Yra viena kančia, viena istorinė patirtis, kurią mes turime dalintis tarpusavyje, kad mes nustotume kaltinti vienas kitą. Žudikai „nudvėsė“, vaikai nekalti dėl savo tėvų nusikaltimų“, – 19 val. 30 min. laidoje kalbės Arkadijus Vinokuras.

 

Garsaus žurnalisto, cirko artisto, rašytojo ir kariškio Arkadijaus šaknys Lietuvoje yra jau kelis šimtus metų, jis – tikras litvakas, kurio šeimą holokaustas palietė ypač skausmingai.

 

„Mano tėvo giminė – mama, seserys, mano senelė, mano teta buvo nužudyti Kauno gete“, – sakys A. Vinokuras.

 

Arkadijaus tetos buvo nužudytos taip vadinamos „vaikų“ akcijos metu.

 

„Vaikų akcija, tai buvo kai naciai ir jų pakalikai išveždavo suaugusius neva į darbus, ar į kokias kitas vietas, o vaikus, kurie pasiliko, gaudydavo ir išveždavo žudyti. Tokia buvo taktika“, – apie kraupius laikus pasakos A. Vinokuras.

 

Arkadijus atskleis, kad jis augo nieko nežinodamas apie holokaustą. Jo tėtis ir giminės apie tai nekalbėjo ir nieko nepasakojo.

 

„Man tėvas nepasakojo nieko, mama taip pat nepasakojo. Ir kai nuvažiavau į Izraelį, ir aš labai pykau už tai ant tėvo, kai aš atvykęs į Izraelį, pradėjau skaityti, susipažinau su visa holokausto tragedija Lietuvoje ir aš nežinojau, kur dingo mane senelė, nes senelis mirė prieš karą, kur mano tetos, kur mano giminės?, – laidoje kalbės A. Vionkuras.

 

 Visą išskirtinį interviu su Arkadijumi Vinokuru žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt