Naujienos

gediminopilis (Mobile)

Išrinktoji nauja valdžia užsimojo ne tik gerinti žmonių gyvenimą, bet ir pagaliau sutvarkyti griūnantį Gedimino kalną. Naujasis Kultūros komiteto pirmininkas Seime Ramūnas Karbauskis teigia, kad ši problema turi būti sprendžiama kaip galima greičiau.

 

Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė laidoje KK2 pasakos, kad didžiausią žalą kalnui padarė tie, kurie statė gynybinę sieną.

 

„Mūrijant tą gynybinę sieną, tai vėlgi, visi norėjo kaip geriau, bet niekas nepaskaičiavo apkrovų. Paskui turėjo daryti tuos betoninius žiedus, kurie suveržia, sulaiko tą irimą nuo viršūnės, bet jie buvo pradėti be projekto“, – laidoje kalbės B. Kulnytė.

 

Versijų, kodėl kalnas pradėjo slinkti yra įvairių. Vieni sako, kad žalos galėjo padaryti ir funikulierius, kuris kainavo net 600 tūkstančių eurų, kiti teigia, kad kaltas Lietuvos komunistų partijos vadovas Antanas Sniečkus, kuris liepė apsodinti kalną medžiais, kad matytųsi kuo mažiau lietuviškų simbolių.

 

Yra sakančių, kad dėl kalno slinkimo gali būti kalti ir kryžiuočiai, kurie senovėje atakavo pilį akmeniniais sviediniais ir išdaužė pilį.

 

Visą reportažą apie Gedimino kaną žiūrėkite šiandien 19 val. 30 min. laidoje KK2 per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt