Naujienos

20170103_menas (Mobile)

Nors Lietuva jau daugiau kaip 25 metus yra išsivadavusi iš sovietinių gniaužtų, visgi mūsų šalyje dar gausu šio laikmečio mylėtojų.

 

Štai Ignalinoje vyko pasirodymas, kurio metu plazdėjo raudonos vėliavos bei žygiavo jaunieji „pionieriai“, o spektaklio pavadinimas „Menas priklauso liaudžiai“.

 

Iš spektaklio išėję žmonės sakė, kad „tais“ laikais buvo labai gerai.

 

„Net nežinau, paprasčiausiai myliu ir viskas. Buvo nei gerai, nei blogai“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės Ignalinoje gyvenanti Marytė.

 

Kitas žiūrovas Eimantas sakys, kad tokiuose pasirodymuose nėra jokios propagandos: „Ten nebuvo jokios propagandos, nebuvo kažkokių ženklelių, ten tik buvo raudonos skarelės. Buvo gražus renginys“.

 

Ignalinos kultūros namų vedėja taip pat nenorėjo teisti spektaklio autorių.

 

„Mes esam Marijos žemė, o kaip lietuviai esam bailiai, pamatėm raudoną medžiagą ir visi kažkokiu prisigalvojimus padarėm. Aš nežinau, ką atsakyti, bet man kyla juokas“, – laidoje KK2 pasakos Danutė Lisauskienė.

 

Pasirodymų Ignalinoje ypač pasipiktino apžvalgininkai ir žurnalistai. Andrius Užkalnis siūlė vaidinti ne tik „spaliukus“, bet ir nacių kareivius.

 

„Jeigu jiems atrodo, kad tai yra labai priimtinas toks teatralizuoto spektaklio turinys, tai tegul jie pražygiuoja scenoje kaip kokie baltaraiščiai, arba nacių kareiviai, tegul linksmai padaro gyvenimą koncentracijos stovykloje“, – laidoje KK2 kalbės A. Užkalnis.

 

„Vogti iš kolūkių yra žymiai smagiau negu darbą dirbti. Jie prisimena tuos laikus, kai viskuo rūpinosi valstybė ir jiems šiuolaikinė Lietuva su savo vertybėmis ir galimybėmis nieko nereiškia. Jiems rūpi pigi šlapdešrė ir kitokie malonumai tų laikų“, – kalbės A. Užkalnis.

 

Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė žurnalistams sakė, kad toks vaidinimas – ženklas Kremliui apie sovietmečio ilgesį.

 

„Čia yra į mostį Kremliui ir Putinui, nes jie supranta, kad žmonės nebijotų, nes daliai žmonių atrodo, kad pabuvome Europoje, negavome to, ko tikėjomės, tai gal dabar kitas duos“, – sakys R. Juknevičienė.

 

Visą reportažą žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt