Naujienos

20170213_seddzius (Mobile)

Šiaulių miesto tarybos narys Andrius Šedžius susirūpino vaikų darželiais, mat juose vaikai neturi lovų ir priversti miegoti ant žemės.

 

„Situacija Šiauliuose yra apgailėtina, ypatingai darželiuose. Yra keletas darželių, kuriuose vaikai miega ant žemės. Aš norėčiau, kad nei vienas vaikas nemiegotų ant grindų, kad miegotų lovytėse“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 kalbės A. Šedžius.

 

Anot politiko, miesto savivaldybė yra sutaupiusi apie 11 milijonų eurų biudžeto lėšų ir tie pinigai niekur nėra naudojami, o darželių lovytėms darželiuose užtektų vos kelių tūkstančių eurų.

 

„Savivaldybė miega ant pinigų maišo, iš 2016 metų į šiuos persikelia nepanaudoti 7 su puse milijono eurų, o vaikų darželiams, kur teiktas poreikis buvo apie 300 tūkstančių eurų įvairioms reikmėms, tame tarpe ir lovoms įsigyti, tas poreikis netenkinamas, nes nėra pinigų“, – sakys A. Šedžius.

 

Politikas ir verslininkas, kai buvo mažas, Šiauliuose lankė darželį „Varpelis“, todėl nusprendė nuvykti į jį ir pažiūrėti, kokia ten situacija.

 

„Kai buvau vaikas ir lankiau šitą darželį, tai patys geriausi prisiminimai ir apie darželį, ir apie auklėtojas, ir direktorę“, – laidoje kalbės A. Šedžius.

 

Tačiau nėra viskas taip blogai. Nors vaikučiai ir miega ant žemės, tačiau taip yra normalu pagal Europos Sąjungos standartus. Vaikai miega ant specialių čiužinių, kurie yra 7 centimetrų storio.

 

„Pagal higienos normas gali miegoti taip, kadangi turėdami senas lovytes, nugarytės išlinkdavo“, – kalbės darželio vadovė.

 

Visą reportažą iš Šiaulių žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt