Naujienos

20161129_ignas_yky (Mobile)

210 kilogramų sveriantis Ignas greitą maistą valgo kasdien. Antradienio pavakarę laidoje „Yra, kaip yra“ Ignas pasakos, kad vienu prisėdimu gali suvalgyti 6 – 8 cepelinus, ar du didelius kebabus bei pridurs, kad ir po tokių pietų jau po kelių valandų jaučiasi alkanas: „Kojos pačios mane iki šaldytuvo nuneša“.

 

Tiek vyro mama, tiek žmona dėl Igno antsvorio lieja ašaras bei nori tik vieno – kad jis numestų bent šiek tiek svorio, nes supranta, kad tai labai kenkia Igno sveikatai.

 

Vyras pasakos, kad prieš 7 metus svėrė vos šimtą kilogramų, toks svoris vyrui buvo normalus, kadangi jo ūgis – 2 metrai. Tačiau Ignui pradėjus dirbti Norvegijoje ir atsiradus pinigams – prasidėjo maisto „fiestos“.

 

Tačiau vyras bandė laikytis ir dietos. Kartą pusantro mėnesio Ignas valgė tik baltymus ir sportavo. Pradžioje vyrui sportuoti treneris leido labai nedaug – tik vaikščioti ant bėgimo takelio, paskui Ignas jau pradėjo ir svarmenis kilnoti. Bet Ignas atviras – jam toks gyvenimas nepatiko, visada jautėsi pavargęs ir nelaimingas.

 

Igno žmona Aušra pasakos, kad gyvenimas su juo nėra lengvas. Moteris pripažins, kad tenka padėti Ignui ir išlipti iš vonios ar tiesiog atsikelti. Aušra sakys, kad seksualinis judviejų gyvenimas tapo labai monotoniškas, ji jaučia, kad vyras labai kompleksuoja.

 

Aušra laidoje kalbės, kad nors Ignui vos 32 metai, bet spaudimas kaip pas pensininką. Žmona net buvo vyrui nupirkusi programą kompiuterinę, kad jis tik pradėtų bent šiek tiek sportuoti ir numesti svorio. Aušra teigs, kad Ingas stengiasi, tačiau jam dingsta motyvacija, kai jis pamato, kad svoris nekrenta.

 

Laidoje dalyvavęs biomedicinos mokslų daktaras, docentas Vaidotas Urbonas pasakos, kad toks vyro svoris yra liga bei pridurs, kad nutukimas yra toks pat pavojingas kaip ir vėžys. V. Urbonas pasakos, kad apkūniems žmonėms numesti svorį yra labai sunku, jiems reikia nuolatinės pagalbos ir kantrybės.

 

Gydytojas pasakos, kad su nutukimu ateina ir daugelis ligų, pagrindinės jų – kraujagyslių ligos (infarktai, insultai), kepenų ligos (anot gydytojo, kartais net tenka keisti kepenis), diabetas. Moterims gali prasidėti plaukuotumas. Dažnai apkūniems žmonėms prasideda depresija.

 

Visą laidą žiūrėkite šiandien 17 val. 25 min. per LNK.

  • UAB BETABU ir KO
  • T +370 5 2162236
  • F +370 5 2162236
  • info@betabu.lt
  • www.betabu.lt